Witaj w Apsys
      

ApSys
Strona główna
O firmie
Cennik
Kontakt
Serwis

AlfaSprzedaż
System AlfaSprzedaż
Dlaczego AlfaSprzedaż?
AlfaSprzedaż-architektura
Wdrożenia
Dokumenty biznesowe
Dokumenty techniczne
FAQ

AlfaSprzedaż - architektura

Wstęp
Funkcjonalność
Opis architektury
IntegracjaWstęp

System wspomagania sprzedaży bezpośredniej AlfaSprzedaż to system klasy SFA (Sales Force Automation) usprawniający zarządzanie pracą sieci przedstawicieli handlowych. System jest wykonany w technologii off-line co czyni go niezależnym od dostępności i jakości połączenia sieciowego. System pracuje w modelu zbierania zamówień ("preselling"), a także wspiera sprzedaż bezpośrednią (vanselling).

System ma nieduże wymagania odnośnie infrastruktury informatycznej firmy. Część centralna wymaga jedynie średniej klasy komputera PC z systemem Windows oraz skonfigurowanym dostępem do Internetu i dostępem do systemu gospodarki magazynowej firmy. Część mobilna może pracować na większości urządzeń zgodnych z systemem WindowsMobile lub ANDROID (możliwe jest posiadanie pewnej liczby urządzeń z jednym a pewnej z drugim systemem).

Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i niezawodności działania system wykorzystuje najnowocześniejsze technologie firmy Sybase Inc.. Ważnym elementem aplikacji mobilnej jest wydajny motor składowania danych na urządzeniach przenośnych UltraLite. Do synchronizacji danych między urządzeniami a siedzibą firmy klienta wykorzystano technologię synchronizacji danych MobiLink.
W komplecie z systemem AlfaSprzedaż znajduje się pakiet oprogramowania firmy Sybase, SQL Anywhere 12.0.
Funkcjonalność wersji 7.0

Funkcjonalność Aplikacji mobilnej:

- Obsługa bazy klientów
- Wyszukiwanie klientów według wzorców po: kodzie, nazwie, NIPie, adresie, kodzie pocztowym
- Obsługa wielu magazynów towarowych
- Vanselling (wystawianie faktur VAT i paragonów fiskalnych w terenie)
- Preselling (zbieranie zamówień w terenie)
- Raportowanie wizyt
- Wsparcie windykacji należności (śledzenie spływania opłat za faktury VAT)
- Obsługa kasy w terenie (wystawianie KP i KW, Raport kasowy)
- Wyszukiwanie towarów według wzorców
- Obsługa dystrybucji materiałów promocyjnych
- Pełna integracja z dowolnym systemem cen i upustów
- Obsługa różnych jednostek miary
- Filtr wyboru z listy towarów - towary bliskie
przeterminowania, zalegające, nowości, promocje - Przesyłanie wiadomości tekstowych
- Zdalna synchronizacja lokalnej bazy danych off-line
- Niewymagane stałe połączenie sieciowe z firmą
- Obsługa polskich znaków
- Inne wydruki na drukarkach przenośnych
- Wydajna obsługa dużych ilości danych na urządzeniu mobilnym

Funkcjonalność Aplikacji centralnej:

- Import do systemów magazynowo-sprzedażowych (m.inn. CDN FPP, CDN Opt!ma, WAPRO WF-MAG DOS i Windows, InsERT SubiektGT i inne)
- Zdalne zarządzanie konfiguracją aplikacji mobilnej
- Obsługa synchronizacji danych
- Podgląd i raportowanie danych spływających z systemu mobilnego
- Drukowane raportów z pracy reprezentantów terenowych


Architektura

Całość systemu można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to elementy w centrali firmy, druga to aplikacja po stronie urządzeń przenośnych. W siedzibie firmy znajdują się: baza danych, system synchronizacji obsługujący przesyłanie informacji, oraz aplikacje umożliwiającą pracę z systemem gospodarki magazynowej i administrację systemem po stronie centrali.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna pracuje na urządzeniach przenośnych z systemem ANDROID lub WindowsMobile. Dla pełnego wykorzystania możliwości systemu w modelu presselingu zalecany jest system ANDROID, natomiast VANSelling wspierany jest tylko na platformie WindowsMobile. Reprezentant posiada wyselekcjonowaną bazę "swoich" klientów. Wyszukiwanie klientów odbywa się z wykorzystaniem wzorców definiowanych z użyciem znaku * pod względem następujących kryteriów: kod, nazwa, NIP i adres. W przypadku VANSellingu Istnieje także możliwość modyfikacji danych klienta, czy wprowadzenia nowych pozycji kartoteki (z kontrola unikalności). Reprezentant może przeglądać dane o stanie magazynów firmy i wprowadzać do systemu stosowne dokumenty. Reprezentant ma możliwość wyszukiwania wystawionych dokumentów i przeglądania ich stanu. Osobnym modułem jest moduł wsparcia windykacji należności. Autoryzowany dla danego przedstawiciela podzbiór operacji jest konfigurowany z centrali firmy. Można w sposób automatyczny bez konieczności fizycznej obecności urządzenia w firmie włączać i wyłączać opcje programu, oraz zdalnie ją konfigurować.

Przy konstruowaniu aplikacji mobilnej zadbaliśmy szczególnie o ergonomię wprowadzania danych. Wraz z aplikacja mobilną instalują się dostosowane klawiatury wspierające wprowadzanie danych - duża klawiatura numeryczna, samodzielnie aktywująca się wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba wprowadzania liczb, oraz polska klawiatura alfanumeryczna dostosowana do specyficznych potrzeb wprowadzania danych w AlfaSprzedaży, na przykład dzięki wyeksponowaniu znaku '*' szczególnie przydatnego przy wprowadzaniu wzorców do wyszukiwania towarów.


Centralna baza danych

Centralna baza jest główną składnicą danych systemu. Do niej trafiają informacje z mobilnych baz reprezentantów transmitowane przez łącza telefoniczne. Dane wprowadzane do niej przez pracowników w siedzibie firmy mogą być wykorzystywane przez reprezentantów. Także system synchronizacji obsługujący transmisję wykorzystuje centralną bazę do składowania specyficznych dla niego danych, jak informacje o historii zmian w niej zachodzących. Nasz system domyślnie wykorzystuje serwer bazodanowy Sybase SQLAnywhere.

Aplikacja administracyjna

Aplikacja o nazwie AlfaCentrala wchodząca w skład systemu ma za zadanie służyć osobom pracującym w centrali firmy. Przy jej pomocy można zarządzać komunikacją z jednej strony z systemem magazynowym, z drugiej komunikacja z palmtopami przedstawicieli. Posiada mechanizmy służące do zarządzania danymi o reprezentantach i synchronizacji z ich zdalnymi bazami. Ponadto posiada moduł wsparcia logistyki ("załadunki") oraz zarządzania akcjami promocyjnymi ("gratisy").
Integracja

W chwili obecnej system posiada wbudowany moduł wymiany danych z programami:

- WAPRO Wf-Mag Windows i DOS
- Comarch CDN OPT!MA i XL oraz FPP Klasyka
- InsERT SubiektGT
oraz inne
Chętnie wykonamy złącze z dowolnym systemem wskazanym przez użytkownika, cena wykonania modułu negocjowana jest indywidualnie.


Prawa autorskie © Apsys Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2005-03-24 (12942 odsłon)

[ Wróć ]
Content ©© ApSys 2000-2012

Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund